استفاده از فناوری خلأ در سیستم کمو

خلأ (Vacuum) حجمی از فضا به شمار می‌رود که اساسا خالی از ماده است؛ بنابراین فشار گاز در آن بسیار کمتر از فشار استاندارد اتمسفر است. در واقع خلاء به فضایی گفته می شود که خالی از ماده باشد.
کلاچ تمام اتوماتیک کمو CMO اولین و تنها سیستم کلاچ اتوماتیک با فناوری خلاء می باشد. حال ممکن است سوال پیش بیاید که این خلأ چگونه در سیستم ایجاد می شود؟
اولین و مهمترین ویژگی کلاچ اتوماتیک کمو CMO  این است که بر خلاف کلاچ های موجود در بازار که از موتور برف پاک کن به عنوان موتور برقی استفاده میکنند؛ نه تنها از هیچگونه موتور برقی ای استفاده نمیکند؛ همچنین بدون دستکاری در بدنه اصلی خودرو (موتور، گیربکس، باطری و کامپیوتر) به خودرو اضافه می شود تا لذت رانندگی بدون کلاچ گیری را برای مصرف کنندگان فراهم شود.
اولین قدم جهت نصب این سیستم؛ استفاده از دریچه منیفولد خودرو می باشد. این دریچه مانند یک هواکش؛ وظیفه تامین هوای مورد نیاز برای عملکرد صحیح موتور را بر عهده دارد. بر خلاف باور عموم، میزان هوای وارد شده به موتور را دریچه گاز خودرو تعیین میکند و نه منیفولد.

منیفولد به طور کلی حالت  مکندگی دارد که همین مکندگی دائم سبب ایجاد خلاء در کل سیستم میشود؛ کمو از این خلأ ایجاد شده برای سیستم کلاچ گیری استفاده میکند.

استفاده از منیفولد به هیچ عنوان باعث کاهش عملکرد سیستم ترمز خودرو نمیشود چرا که مکش مورد نیاز سیستم به اندازه ای کم است که حتی با دست هم شدت مکش قابل احساس نیست.

با توجه به عملکرد خودرو؛ مقدار هوای وارد شده به داخل منیفولد حدود ۶ لیتر خواهد بود. مقدار حدود نیم لیتر از این هوا، از دریچه مخصوص به خود وارد بوستر ترمز شده و عمل ترمز گیری را انجام می دهد؛ در نتیجه نصب سیستم کلاچ تمام اتوماتیک کمو هیچگونه تداخلی با عملکرد موتور و سیستم اصلی ترمز خودرو نداشته و نخواهد داشت.

کلاچ های موجود در بازار معمولاً از کامپیوتر خودرو برای تأمین پالس های مورد نیاز سیستم استفاده میکنند که سبب ایجاد اشکال در عملکرد خودرو "برای مثال روشن شدن چراغ چک خودرو " و همچنین کاهش عمر باطری میشود ولی در کمو پالس های مورد نیاز از طریق سنسور های موجود در ماشین "سنسور کیلومتر؛ سنسور ABS و سنسور دریچه گاز تأمین میشود. 
مزیت عمده استفاده از سنسور این است که پالس های صادر شده از هر سنسور به صورت لحظه ای وضعیت خودرو را به برد سیستم انتقال میدهند تا در مجموع سیستم به نحو احسن پاسخگوی نیازهای مصرف کننده باشد.

خواندن 1546 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره کمو

از ترافيك گريزي نيست ولي از كلاچ گيري هست!

سیستم کلاچ تمام اتوماتیک كُمو،

اولين نسل و تنها كلاچ تمام اتوماتيك غير برقي با استفاده از فناوري خلآ موجود در بازار ميباشد.

آدرس ما

تهران، کیلومتر 9 جاده مخصوص کرج، بعد از شهاب خودرو، کارخانه علاءالدین

 

شماره تماس:

          44539613 -021

             09128031657