برد فرمان در سیستم CMO ‎

از جمله سوالات متدوال پس از نصب سیستم کلاچ اتوماتیک CMO آن است که آیا پس از نصب سیستم اگر قصد داشته باشیم در حرکت اولیه یک نیم کلاچ سریع برای تیک آف کشیدن داشته باشیم باید سیستم را خاموش کنیم یا خیر؟ پاسخ خیر است.

سیستم فرمان CMO به این شکل برنامه ریزی شده که اگر شما بعد از اینکه خودرو را در دنده یک برای حرکت اولیه قرار دادین در واقع عمل نیم کلاچ تا رها سازی کامل کلاچ در تنظیمات فعلی، برنامه ریزی و تحریف شده برای برد فرمان CMO به پنج روش انجام میشود که به شرح زیر است:

1. اگر راننده خودرو را در دنده 1 رها کند و گاز ندهد عمل نیم کلاچ، خودرو را با سرعتی که شما با استفاده از دکمه های کنار کلید روشن و خاموش CMO انتخاب می کنید به حرکت در می آورد و به تدریج کلاچ را تا آخر رها می کند تا خودرو در دنده با گاز اندازه دور موتور که به آن سیلو میگویند، حرکت کند.

2. اگر راننده بعد از قرار دادن خودرو در دنده 1 پدال گاز را به قصد حرکت فشار دهید به میزان دور موتوری که بالا می رود عمل نیم کلاچ سرعت می پذیرد تا نه گاز هرزی وجود داشته باشد و نه حرکت اولیه تفاوتی با حرکت زمانی باشد که ما با پا کلاچ را رها می کنیم به این معنی که اگر ما آرام گاز دهیم عمل نیم کلاچ آرام انجام می شود و اگر سریع گاز دهیم سریع انجام می شود و همینطور متوسط و یا مابین متوسط، در واقع دستور نیم کلاچ هر نوع گازی از قبل پیش بینی و تعریف شده است.
3. اگر بعد از قرار دادن خودرو در دنده 1، راننده یکسره به قصد تیک آف کشیدن پدال گاز را بگیرد عمل نیم کلاچ بسیار سریع می شود و خودرو با هر توانی که دارد با تیک آف حرکت می کند .
4. اگر راننده بعد از دنده 1 به نیت تیک آف کشیدن پدال گاز را یکسره بگیرد ولی ناگهان قبل تیک آف اتفاقی پیش آید که منصرف شود به محض اینکه پدال گاز را رها کند سیستم CMO دوباره کلاچ را می گیرد تا نه خودرو جهش کند و نه خطری پیش آید در واقع با این ویژگی شما اگر پشت یک خودروی دیگر باشید میتوانید بدون ترسیدن و یا حتی ترمز گرفتن پدال گاز را فشار دهید و بلافاصله رها کنید تا بازی نیم کلاچ را ببینید و مطمن باشید تا زمانی که پدال گاز را نگاه ندارید خودرو تیک آف نمی کند .
5. نوعی دیگر از نیم کلاچ که فقط در ارتفاعات خیلی زیاد از آن استفاده میشود صرفا برای جلوگیری از عقب رفتن خودرو بدون گاز دادن استفاده میشود.

خواندن 698 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره کمو

از ترافيك گريزي نيست ولي از كلاچ گيري هست!

سیستم کلاچ تمام اتوماتیک كُمو،

اولين نسل و تنها كلاچ تمام اتوماتيك غير برقي با استفاده از فناوري خلآ موجود در بازار ميباشد.

آدرس ما

تهران، کیلومتر 9 جاده مخصوص کرج، بعد از شهاب خودرو، کارخانه علاءالدین

 

شماره تماس:

          44539613 -021

             09128031657