سوالات متداول

 1. آیا سیستم CMO آسیبی به موتور خودرو میزند؟

پاسخ: خیر

 • سیستم کمو یک اختراع ثبت شده است (شماره ثبت اختراع 85842). برای ثبت اختراع هر سیستم کارشناسان مربوطه پس از کارشناسی سیستم را تست و سپس تأیید میکنند.
 • سیستم کمو به دلیل توسعه و پیشرفت فنی بسیار سریع امکان گرفتن پتنت یا همان ثبت اختراع جدید را داشته و پس از کارشناسی های دوباره اداره ثبت اختراع، مجددا به ثبت رسیده است.
 • سیستم کمو بالاترین تأییدیه فنی و کارشناسی ممکن در کشور را از مرکز پژوهشهای علمی ایران را با شماره (9400764) دریافت کرده است.
 • سیستم کمو یک سیستم کاملا مجزا از خودرو میباشد و به عنوان یکی از پرکاربرد ترین آپشن های خودرو انجام وظیفه میکند و هیچ تغییری در هیچ قسمتی از موتور خودرو نمیدهد.

 

 2. آیا امکان استفاده از پدال کلاچ خود خودرو بعد از نصب سیستم وجود دارد؟

 • بله، نه تنها وقتی سیستم CMO خاموش است بلکه حتی زمانی که سیستم رانندگی اتوماتیک روشن هست هیچ تداخل و ایراد فنی یا غیر فنی در استفاده هم زمان از سیستم و پا وجود ندارد؛ ‌در نتیجه اگر راننده جدیدی پشت خودروی شما بنشیند و متوجه سیستم اتوماتیک CMO نباشد میتواند حتی زمانی که روشن هست از پا برای کلاچ گیری استفاده کند و زمانی که سیستم اتوماتیک از طریق کلید 0-1 خاموش باشد که کلا از مدار خارج میشود.

 

 3. آیا بعد از نصب سیستم پدال کلاچ از مدار خارج میشود؟

 • برای نصب سیستم CMO هیچ تغییری در هیچ کدام از اجزای مربوط به کلاچ خودرو ایجاد نمیشود و عمل کلاچ گیری توسط سیستم اختراع با پیچ کردن یک اهرم مجزا روی گیربکس، سیم کلاچ مربوط به خود سیستم توسط بوستر به اهرم گیربکس متصل میشود، در نتیجه همیشه پدال کلاچ خود خودرو همانند گذشته عمل میکند.

 

 4. آیا در کلاچ اتوماتیک کمو، سیم کلاچ محصول دچار پارگی میشود؟

 • خیر، زیرا عمل کشش سیم کلاچ توسط بوستر بصورت عمود انجام می شود و هیچ گونه بار اضافه ای روی سیم کلاچ وارد نمی شود.

 

 5. کدام قطعات سیستم کلاچ کمو شامل گارانتی نمی باشد؟

 • تمام قطعات این سیستم شامل گارانتی بوده، حتی سیم کلاچ.

 

 6. با توجه به این نکته که برای نصب سیستم کلاچ تمام اتوماتیک کمو از مکش منیفولد خودرو استفاده می شود؛ آیا قدرت موتور و سیستم اصلی ترمز خودرو تحت تاثیر قرار خواهد گرفت؟

 • به منظور پاسخ به سوال فوق ابتدا باید نقش منیفولد را در خودرو توضیح دهیم.
 • دریچه منیفولد خودرو مانند یک هواکش؛ وظیفه تامین هوای مورد نیاز برای عملکرد صحیح موتور را بر عهده دارد. و بر خلاف باور عموم؛ میزان هوای وارد شده به موتور را دریچه گاز خودرو تعیین میکند و نه منیفولد. برای بهتر رساندن منظور توضیحات بالا از شما دعوت میکنیم که مثال زیر را مطالعه فرمایید. خودرویی را در نظر بگیرید با موتور ۱۴۰۰ اسب بخار؛ با توجه به عملکرد خودرو؛ مقدار هوای وارد شده به داخل منیفولد حدود ۶ لیتر خواهد بود. مقدار حدود ۰/۵ لیتر از این هوا؛ از دریچه مخصوص به خود وارد بوستر ترمز شده و عمل ترمز گیری را انجام می دهد. در نتیجه نصب سیستم تداخلی با عملکرد سیستم ترمز خودرو نخواهد داشت. بدیهی است که مابقی هوای وارد شده به منیفولد؛ به صورت کامل وارد موتور نمی شود. به این معنی که ظرفیت ۶ لیتری منیفولد؛ دال بر این نکته نیست که موتور خودرو در هر دقیقه ۶ لیتر هوا مصرف میکند و با توجه به موقعیت خودرو؛ و به واسطه دریچه گاز آن؛ هوای مورد نیاز موتور تامین می گردد. در نتیجه نصب سیستم کلاچ تمام اتوماتیک کمو هیچگونه تداخلی با عملکرد موتور و سیستم اصلی ترمز خودرو نداشته و نخواهد داشت.

 

 7. آیا سیستم کلاچ اتوماتیک CMO روی هر خودرویی قابل نصب است؟

 • بله، سیستم کمو قابلیت نصب بر روی انواع خودروهای داخلی و خارجی را دارد. حتی اگه خودرو آنقدر قدیمی باشد که بجای انژکتور کاربرات داشته باشد باز هم قابلیت نصب سیستم کمو وجود دارد.

 

 8. آیا با برداشتن سر باطری تنظیمات سیستم بهم میخورد ؟

 • خیر؛ چرا که تنظیمات سیستم به صورت برنامه نویسی شده میباشد و هرگز نمیتواند تغییر کند، حتی برای نگه داری احتیاجی به باطری داخلی هم ندارد؛ حتی میتوان برد را جدا کرد و دوباره متصل کرد چرا که هیچ تغییری در آن ایجاد نمیشود.
 • تغییر تنظیمات برد برای مدل نیم کلاچ کردن سلیقه ای شما فقط با کلیدهای روی باکس روشن و خاموش صورت میپذیرد.

 

برای دریافت پاسخ سوالات خود در مورد اولین سیستم کلاچ تمام اتوماتیک غیر برقی (انحصاری) با شماره ذیل تماس بگیرید!

۰۹۱۲۸۰۳۱۶۵۷

             

 

خواندن 1294 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره کمو

از ترافيك گريزي نيست ولي از كلاچ گيري هست!

سیستم کلاچ تمام اتوماتیک كُمو،

اولين نسل و تنها كلاچ تمام اتوماتيك غير برقي با استفاده از فناوري خلآ موجود در بازار ميباشد.

آدرس ما

تهران، کیلومتر 9 جاده مخصوص کرج، بعد از شهاب خودرو، کارخانه علاءالدین

 

شماره تماس:

          44539613 -021

             09128031657